Omlouváme se, stránka "offcanvas-col1" neexistuje.

Omlouváme se, stránka "offcanvas-col2" neexistuje.

Omlouváme se, stránka "offcanvas-col3" neexistuje.

Omlouváme se, stránka "offcanvas-col4" neexistuje.

CZ

Clusterland Award pro SALESIANER

Již po 8. byla předána Clusterland Award pro nadpodnikové kooperace. V roce 2019 byl oceněn společný projekt TEX2MAT, na kterém se SALESIANER také aktivně podílel.

Recyklace místo skladování odpadu
Všechen textil většinou končí na skládkách nebo spalovnách. Ztrátě cenných zdrojů chceme předejít projektem recyklace látek. U SALESIANER se jedná o výše uvedené bavlněno-polyesterová vlákna ve velkém množství při vyřazování ložního prádla. Při recyklaci se jedná zejména o výzvu při složení směsí tkanin, při které je čisté oddělení různých vláken technicky pouze těžko proveditelné. Kompletní oddělení bavlny od jiných, se zjevně odlišnými chemickými vlastnostmi, stejně jako další zpracování polyvláken, je základní.

Inovativní proces pro hospodářskou oblast Rakousko
Cílem bylo vyvinutí nevého způsobu, který by umožnil znovuzpracování zbytků textilu (bavlněná a polyesterová vlákkna). Přitom platilo, zavřít oběh materiálu suroviny k surovině a nově získané suroviny znovu použít. Poté, co projekt běží téměř jeden a půl roku, máme teď slibné výsledky. Aktuálně se nová metoda nachází ve fázi testování a platí jako ukazatel pro vývoj rakouského textilního průmyslu.

Kooperace klíčem k úspěchu
Také Thomas Gittler, vedení IMS u SALESIANER, vidí dlouhodobé výhody pro textilní průmysl: „Spojení různých podniků s rozdílným Know-how ukázalo, jakého pozitivního východiska lze dosáhnout. Samozřejmě musí být udělány ještě další kroky, aby výsledky byly ještě lepší. Přesto jsem s dosavadním průběhem spolupráce velmi spokojen a samozřejmě se těším, že byl Tex2Mat oceněn Clusterland Award 2019 .“

Jdi zpět

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close